ASYA LİG U18 / GENÇ – DOĞA KOLEJİ

Genç Takımımız Asya Lig’deki 4. maçında Doğa Koleji ile Pamukspor Tesisleri’nde karşı karşıya geldi.

Genç takımımız sakatlıklardan dolayı dar bir rotasyonla maça çıkmak zorunda kaldı. Maç başında istediğimiz hücumları bir türlü yapamadık ve sayı bulmakta zorlandık. Birinci periyodun yarısında rakibimizin bulduğu hızlı hücum sayılarıyla önde geçildi. Periyot sonuna doğru daha verimli olmaya başladık fakat ilk periyotu rakibimiz 6 sayı farkla önde kapadı.

İkinci periyot iki takım için de top kayıplarının olduğu ve sayı üretmekte zorlanılan bir 10 dakika oldu. Karşılıklı sayılarla geçen periyotu rakibimiz farkı koruyarak devre arasınada 12 sayı farkla önde girdi.

İkinci yarıya daha istekli ve tempolu başlayan takımımızı bu seferde faul problemi etkilemeye başladı. Rotasyonumuzun darlığından dolayı savunma direncimiz biraz daha düştü ve yorgunlukla beraber potamızda basit sayılar görmeye başladık. Sayı anlamından kısır bir periyot oldu fakat, 10-8’lik üstünlükle son periyota 10 sayı Doğa Koleji avantajıyla girildi.

Son periyota hızlı bir başlangıç yapan takımımız savunmadaki üstünlüğü ve hücumda bulduğumuz üst üste sayılarla farkı 5 sayıya kadar indirdik ve rakibimize mola aldırdık. Mola dönüşünde yorgunluğun etkisi ve bazı oyuncularımızın 5 faul ile oyun dışı kalması sebebiyle sahadan 51-45 mağlup ayrıldık.

Rakibimizi centilmenliğinden ve galibiyetinden dolayı tebrik ediyor, kalan maçlarında başarılar diliyoruz.