ASYA LİG U18 / GENÇ – KARŞIYAKA GELİŞİM

Genç Takımımız Asya Lig’deki 3. maçında Karşıyaka Gelişim ile Pamukspor Tesisleri’nde karşı karşıya geldi.

Maça iki takımda tutuk başladı ve ilk dakikalar karşılıklı kaçan basit atışlarla geçti. İlk periyotta takımımız sayı bulmakta zorlandı fakat rakibinede fazla sayı imkanı vermedi ve ilk periyot 6-3 Karşıyaka üstünlüğüyle geçildi.

İkinci periyota hücumda topu güzel dağıtarak iyi pozisyonlar bularak başladık fakat pota altından çokça kaçırmaya devam ettik. Hücumda kaçan basit atışlar savunmada konsantrasyonumuzu düşürdü ve verdiğimiz hücum ribaundları ile ikinci şans sayılarını potamızda gördük. Devre arasına rakip takım 23-11 önde girdi.

İkinci yarı da maçın başı gibi skor anlamında çok kısır geçti. Mücadelemizin ve savunmamızın arttığı, iyi olduğu bir periyot oynadık fakat bunu skora yansıtamayınca rakibimiz son periyota 14 sayılık farkla önde girdi.

Son periyota savunma sertliğini arttırarak üst üste sayılar bularak başladık. Takım olarak ritmimizi yakaladık ve periyot ortasında farkı 5 sayıya kadar indirdik. Maçın kırılma dakikalarında basit top kayıplarına, verdiğimiz hücum ribaundlarına engel olamadık ve sahadan 43-32 mağlup ayrıldık.

Mücadelemizin ve isteğimizin önceki maça göre daha iyi olduğu bir 4 periyot oynadık fakat kaçan pota altı atışları ve verilen hücum ribaundları maçın kaderini belirledi. Rakibimizi gösterdikleri centilmence ve güzel mücadeleden dolayı tebrik ediyoruz ve kalan maçlarında başarılar diliyoruz.