ASYA LİG U18 / GENÇ – PASK

Genç Takımımız, Asya Lig’de gruptaki 5. maçında PASK Kartal ile Pamukspor Tesisleri’nde karşı karşıya geldi.

Önceki maçlarına göre daha konsantre ve istekli başlayan takımımız üst üste bulduğu hücum ribaundları ve sayılarla periyodun ilk yarısını önde geçti fakat periyot sonuna doğru dağılan konsantrasyon ve yenilen basit sayılarla ilk periyot 14-13 rakip takım üstünlüğüyle sona erdi.

2. Periyot karşılıklı kaçan atışlarla geçildi ve skor bakımından ilk periyota göre daha kısır geçti ve periyot skoru 8-7 takımımızın üstünlüğüyle geçildi. (21-21)

İkinci yarıya daha inançlı ve istekli başlayan takımımız savunmada gösterdiği agresiflik sonucu hücumda bulduğu güzel sayılarla rakibini yakaladı ve öne geçti. Farkı çift hanelere kadar çıkaran takımımız, rakibinin moralinin bozulmasıyla oyun konsantrasyonu düştü ve daha kolay sayılar bulmaya başladık. Son periyota 38-28 önde girdik.

Son periyotta tempoyu ve agresifliği iyice arttıran takımımız rakibimizin direncini kırdı ve farkı iyice açtı. Rahat bir son periyot oynayan takımımız maçı 55-36 kazanmasını bildi.

Böylelikle takımımız gruptaki 5. maçında 2. galibiyetini almış oldu. Rakibimize mücadelesi için teşekkür ediyor, kalan maçlarında başarılar diliyoruz.