MASTER LIG U14 / KÜÇÜK B – BEYKOZ(B)

Küçük B takımımız Master Lig’de gruptaki 4. maçında Beykoz(B) ile Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Sakatlıklardan ve eksiklerden dolayı dar bir kadro ile maça çıkan Küçük B takımımız, hava atışıyla birlikte istediği tempoyu bir türlü yakalayamadı ve maçın ilk 5 dakikası üst üste yediğimiz basketlerle 12-2’lik rakip takımın serisi ile geçildi. Periyot sonunda da tutuk oyununu ve kaçan atışlarını sürdüren takımımız ilk periyodu 16-6 geride kapattı.

İkinci periyota daha istekli ve hücumda düzenli başlayan takımımız üst üste bulduğu sayılarla farkı tek hanelere indirdi ve periyot sonunda rakibine sadece 7 sayı şansı verdi. Devre arasına ise 23-18’lik rakip takım üstünlüğüyle gidildi.

Üçüncü periyot iki takımında bulduğu basit sayılarla başladı. Dakikalar geçtikçe rotasyonumuzun darlığı sebebiyle yorgunluğunda iyice ön plana çıkmasıyla beraber basit top kayıpları yapmaya başladık. Rakibimiz periyot sonunda farkı korumayı başardı ve son periyota 35-29 önde girdi.

Dördüncü periyotta son gayretimizle rakip takımı yakalamayı başardık fakat kırılma eşiği olan sayıyı bir türlü bulup öne geçemedik, sürenin de ilerlemesiyle takım üzerindeki baskı artınca, yorgunluğunda etkisiyle karar vermede ve çembere gitmekte çok zorlandık. Basit pas hatalarıyla rakibimize üst üste sayı imkanı verdik. Maçın bitmesine 1 dakika kala farkı 3 sayıya kadar indirdik fakat son toptan faydalanamadık ve sahadan mağlup olarak ayrıldık.

İki takımında gösterdiği centilmence oyun ve verilen mücadele alkışı haketti. Böylelikle Küçük B takımımız gruptaki 4. maçında ilk mağlubiyetini almış oldu. Rakibimize kalan maçlarında başarılar diliyoruz.