MASTER LIG U14 / KÜÇÜK B – SUPER BASKET

Küçük B takımımız Master Lig’de gruptaki 5. maçında Süper Basket ile Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Maça hızlı başlayan takımımız üste üste bulduğu sayılarla 9-0’lık seri yakaladı ve rakibi mola almaya zorladı. Mola dönüşü takımımızın baskın oyunu devam etti. Savunmadaki ve hücumdaki performansımız ile farkı iyice açmayı başardık. İlk periyotu 15-1 gibi bir skorla önde kapattık.

İkinci periyotta da oyundaki ağırlığını koruyan takımımız farkı açmaya devam etti ve maçı kopartma noktasına geldi. İkinci çeyrek skoru da 19-7 takımımızın lehine oldu. (34-8)

Üçüncü periyot mücadelenin dengeli ve karşılıklı sayıların olduğu bir periyot oldu. Oyuncularımızın tamamı skora katkıda bulunma başarısı gösterdi. Ve son periyota 49-22 önde girdik.

Son periyot da savunmaların iyice düştüğü, konsantrasyonun kaybolduğu bir periyot oldu. Karşılıklı bulunan sayılarla, aradaki farkı koruyarak maçı 63-36 kazanmasını bildik.

Böylelikle Küçük B takımımız gruptaki 5. maçında dördüncü galibiyetini almış oldu. Rakibimize kalan maçlarında başarılar diliyoruz.