MASTER LIG U16 / YILDIZ A – MAVİ YILDIZ

Beylerbeyi 2005 takımımız, Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda Master Lig’de gruptaki 5. maçında Beykoz(A) ile karşılaştı. Takımımız güzel bir mücadele göstererek sahadan galip ayrıldı.

Maçın başlangıcında etkili bir savunmayla başlayan takımımız , yaptığı pas araları sonrasında hızlı hücum şanslarını değerlendiren oyuncularımız ilk periyotta farkı açtı ve periyot sonuna çok rahat girdi .

İkinci periyotta savunma da yorgunluklardan dolayı boşluklar bulan rakibin sayı atmasına engel olamadık ve çift hanelere çıkan farkı eritseler de hücumda bireysel olarak alınan sorumluluk sayesinde rakibin farkı tamamen eritmesine izin vermedik .

Üçüncü periyotta savunma anlayışı , bireysel adam alma ve temas konusunu çok iyi başaran takımımız rakibe kolay sayı imkanı sağlamadı. Hücumda pas trafiğiyle , spacingle ve doğru katlarla çok güzel hücumlar yapan takımımız farkı git gide arttırdı ve periyodu noktaladı .

Son periyotta karşılıklı sayılarla ve güzel savunma örnekleriyle basketbol izleyenlere güzel bir görüntü oluşturan iki takım maçı aynı şekilde noktalıyor . Maçtan takımımız galip ayrıldı .

Örnek davranışları ve centilmen oyunlarından dolayı rakibimizi ve oyuncularımızı tebrik ederiz .

"MASTER LIG U16 / YILDIZ A – MAVİ YILDIZ"


    Yorum yazmak istermisiniz?