MASTER LIG U16 / YILDIZ A – ARMADA(C)

Beylerbeyi 2005 takımımız, Yalçın Kızılay Spor Salonu’nda Master Lig’de klasman grubunda ki ilk maçında gruplarda karşılaştığı Armada(C) ile klasman grubunda ilk maçında karşı karşıya geldi. Takımımız güzel bir mücadele göstererek sahadan galip ayrıldı.

Karşılaşmaya inanılmaz bir özveriyle başlayan takımımız muazzam bir savunma ile rakibine sayı imkanı sağlamadı . Hücumda bulunun yüzdeli dış atışla farkı çift hanelere kolay çıkaran takımımız savunmada ki düzeni bozmadı ve farkı giderek arttırdı .

İkinci periyotta takımımız savunmasından asla ödün vermeden devam etti fakat rakibimiz savunmada ki boşluklardan ve faul atışlarından sayılar buldu. Takımımız da hücum anlamıyla yeterlilikleri tamamladı ve 3. periyota geçerken fark korundu ve periyot böyle sonuçlandı .

Üçüncü periyotta rotasyona giden takımımız ilk iki periyottaki savunma prensiplerinin dışına çıktı ve savunmada ki hatalar kolay sayı yemelerine ve rakibin çok fazla fastbreak sayısı bulmalarına neden oldu . Periyot sonucunda fark tek hanelere indi .

Son periyotta ilk beş rotasyonuna geri dönen takımımız savunmada ki sistemine geri döndü ve inanılması çok güç bir mücadele sergiledi . Mükemmel bir savaş , topa atlama , savaşma gösteren takımımız rakibine zor anlar yaşattı ve farkı git gide arttırdı . Adam adama savunmada ve dış şut yüzdesi konusunda ki gelişimi gözle görünen takımımız maçı çift haneli farklarda bitirdi .

Mücadelelerinden dolayı rakibimizi ve oyuncularımızı tebrik ederiz .