MiSYONUMUZ VE ViZYONUMUZ

logo_Basketbol genç bir spordur ve sadece bu nedenden bile her spordan daha çok gençlerin, çocukların sporu olmayı hak etmektedir. Dolayısıyla ülkemizde de basketbol artan bir hızla gençler arasında ve yaygınlaşmaktadır. Son basketbol dünya şampiyonasında gelen ikincilik bu ilginin ürünüdür.

Beylerbeyi SK Basketbol şubesi, kulübün 102. yılına girerken, uzun bir aradan sonra yeniden kurulmuştur. Beylerbeyi SK basketbol şubesi konusunda deneyimli çalıştırıcılarımızın sayesinde ve gönüllü olarak katkı veren diyetisyen, Ortopedist, psikolog gibi uzmanların katkılarıyla farklı, ciddi ve sadece iyi sporcu yetiştirmeye odaklanmış bir yapıyı hedeflemektedir.

Temel isteğimiz gençlerimizin özgürce spor yapabileceği, takım olmanın, paylaşmanın, yardımlaşmanın anlamını yaşayarak kavrayabilecekleri bir ortam yaratmaktır. Bu gençler spor yaparak büyüyecekler, arkadaşlığın, takım olmanın, paylaşmanın ne demek olduğunu öğrenecekler, birer sporsever olarak yetişecek ve sonraki hayatlarını öyle devam ettireceklerdir. Sporcularımız birer basketbol sever, iyi birer izleyici olacaklar, ileride geldikleri konumlarında basketbola katkı vermeyi sürdüreceklerdir.

Kulübümüz bu amaca uygun olacak biçimde kamuoyuna farklı bir basketbol ve spor anlayışı sunmak, sosyal farkındalık projeleri geliştirmek, yazılı ve görsel medyada bu amaca yönelik olarak aktivitelerde bulunmak istemektedir.

Amaçlarımızdan biri sportif başarı yanında gençlerimize sonraki yaşamlarına daha hazır bir hale gelmeleri konusunda katkı sağlamaktır. Bu amaca uygun olan her türlü destek ve katkılarınız ile daha da büyüyeceğimize inanıyoruz.

Saygılarımızla

Mustafa ÇETİNER