NORMALLESME TAKVİMİ HAKKINDA

Değerli Sporcularımız ve Ailelerimiz,

1. İçişleri bakanlığı 28.05.2020 tarihli genelge gereğince 01.06.2020 tarihi itibariyle spor sahaları, spor salonu, yüzme havuzları kullanıma açılacaktır.

2. 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler için sokağa çıkış yasakları kaldırılmıştır.

3. Uzun süredir spor yapmamış olan sporcularımız için öncelikli planımız; birbirlerine yaklaşmadan yapılabilecek olan egzersize hazırlık çalışmalarıdır. Spor Bakanlığı Genelgesine göre çalışmalar 6 metrekareye 1 sporcu düşecek şekilde hesaplanacak ve bireysel olarak yapılacaktır.

4. Sporcularımızın içlerindeki basketbol tutkusunu görüyor ve her gün yeniden antrenmanlara başlamak için telefonlar alıyoruz. Ancak Antrenör – Sporcu – Aile sağlığı en önemli önceliğimiz. Bu nedenle risk oluşturmayacak bir çalışma planı üzerinde toplantılar gerçekleştiriyor, devlet tarafından, Spor Bakanlığı tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen kuralları benimsiyoruz.

5. Dolaylı ve doğrudan bağlı olduğumuz kurumları açıklamak isteriz.
-Spor Bakanlığı; Kulübümüzün işleyiş olarak bağlı bulunduğu kurum.
-Basketbol Federasyonu; Basketbol Şubemizin işleyiş olarak yönergelerine tabi olduğumuz, Resmi ligleri belirleyen ve lisans işlemlerini belirleyen kurum.
-Milli Eğitim Bakanlığı; Okul Spor Salonunu kiraladığımız ve sporcularımızın yönetmeliklerini belirleyen kurum.

Basketbol Federasyonu yarı özerktir. Birçok konuda Spor Bakanlığının kararlarını uygulama zorunluluğu bulunmaktadır.

Kulübümüz, bu önemli kurumların aldığı kararları derleyerek çalışmalarına yön vermektedir.

6. Aldığımız karar gereği, yöneticiler ve antrenörler tarafından; hiçbir zorlama, telkin ve yönlendirmede bulunulmayacaktır.

7. Kulüp antrenmanlarını kanuna göre açma zorunluluğumuz bulunmamaktadır. Eylül ayına kadar hiçbir faaliyet yürütmeyebiliriz. Ancak evde uzun zaman geçirmiş olan sporcularımız ailelerinin yaptığı çağrıya da kulak verme zorunluluğumuz bulunmaktadır. Bunu görev olarak almaktayız.

8. Alan Kullanımı / Saha Kullanımı
İBB Spor Alanları, Orman Spor Alanları, Kapalı Spor Salonu kullanımları belirli kurumlar ile yapılacak görüşmelere göre bildirilecektir.

9. İlk aşamada açılacak grubumuz 13 – 18 yaş grubudur.
Bu kapsamda alınacak tedbirler ve katı kurallar;

-Sosyal mesafe korunuyor; Çalışma gruplarında yatay ve dikey 2 metre mesafe oluşturulacaktır.

-Sahaya geliş ve gidişlerde maske ve dezenfektan bulundurulması gerekmektedir.

-Sporcular kendi sularını, havlusunu yanlarında getirecektir. Ayrıca çalışma malzemesi olan atlama ipi ve Theraband / Pilates Bandı getirilecektir.

-Antrenörler ile en az 3 metre mesafe konulacaktır.

-Soyunma odası, giyim odası kullanımı olmayacaktır.

Son olarak, gerekli merciiler ile yapılacak şekillendirmeler sonrasında bilgilendirmeler sıklıkla yapılacaktır.

Küçükyalı Kadir Has Anadolu Lisesi, Beylerbeyi Basketbol takımları ve akademi gruplarının çalışmalarının başlaması için sorulmak istenen tüm konularda; 05335833030 numaralı Whatsapp hattımıza mesaj ile ulaşmanızı rica ederiz.