SERİ AA – U16 / BEYLERBEYİ – İTÜ

Beylerbeyi Basketbol Spor Kulübü U16 Erkek Basketbol takımı, İstanbul Ligi Seri AA Ligi son iki haftasında tarihi çınar İTÜ ile karşı karşıya geldi. Grup sıralamasını direkt olarak etkileyecek, Bayrampaşa Spor Salonu’ndaki mücadeleden takımımız 66 – 70 galip ayrıldı.

Grup sıralamasını direkt olarak etkileyecek olan maça takımımız tempolu başladı. Hücum ritmini ve sahaya yerleşimini mükemmele yakın sağlayan takımımız buna karşın skor üretmekte zorlandı. Müdafaamızın arka alanında sürekli açık alanlar ve temassız müdafaa yapan takımımız periyotu geride tamamladı. 17 – 9

2 nci periyotta da eksiler ve artılar devam etti. Tek fark arka alan oyuncularımızın cut müdafaası ve Show-up organizasyonunu doğru yapması oldu. Bu sayede çokça top çalan takımımız devreyi geride kapatmasına rağmen galibiyeti ne kadar istediğini gösterdi. 32 – 30 (15 – 21)

Üçüncü çeyreğin başından itibaren çok istekli başlasak da gerek rakibimiz, gerekse takımımız müdafaa disiplinini üst seviyede tuttu ancak rakip uzununun kenara alınması ve kısaya dönülmesi ile birlikte sporcularımızın baskısı ciddi sonuç verdi. Bu 4 dakikalık dönem, karşılıklı sayılarla geçilmiş olsa da takımımız; müdafaa düzenini sağlamlaştırdı ve hızlı hücum sayılarına kavuştu. 50 – 53 (18 – 23)

Son periyotta farkı bir ara 9 sayıya kadar çıkarmış olsak da rakibimizin enerjisi hiç düşmedi ve maçın son anına kadar maça ortak oldu. Ancak takımımız özellikle ligin ikinci yarısında edindiği tecrübe ile son anları iyi oynayarak maçı kazanmasını bildi.

İTÜ ve değerli teknik ekibinin, bu sezon sergilediği performans çok önemli idi. Ligin üst sıralarındaki takımları dahi zorlamaları ve maçı son ana kadar taşımaları ligin ne denli sert geçtiğinin kanıtı.

Centilmence ve maçı hiçbir an bırakmayarak mücadele eden tarihi çınar İTÜ Spor Kulübü, değerli sporcuları, eski antrenörleri ve basketbol emektarı Mihran Elmayan’a, antrenörleri Babür Gürbıyık’a teşekkür ederiz.

Antrenörümüz Emre Tural’ın eski sporcusu da olan Babür Gürbıyık’ı; İTÜ A takımındaki Coach’luk başarısı içinde tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.