U16 – SERİ AA / BEYLERBEYİ – İST.YILDIZLARI

Beylerbeyi Spor Kulübü Erkek Basketbol U16 takımı, Seri AA liginde Caferağa Spor Salonunda İstanbul Yıldızları Spor Kulübü  ile karşı karşıya geldi, mücadeleden takımımız 61 – 51 galip ayrıldı.

Karşılaşmaya Eren AKATAY, Cem Doruk TİMUR. Orkun EĞİNLİOĞLU, Egemen EKŞİ, Arman AYVAZOĞLU SONAY, beşiyle başlayan takımımız Hızlı başladığı periyotta ön alan müdafası sonucunda ardı ardına sayılar bularak 17-4‘lÜk bir üstünlük sağladı.

İkinci çeyrek’te savunma sertliğini düşüren takımımız rotasyon sayesinde farkın kapanmasına izin vermeyerek maçı dengece götürmeyi başardı. (15-14)

Üçüncü çeyrek hucüm sistemimizde yaptığımız ufak değişiklikler ile 18 sayı bulmayı başarsakda rakibimizin hücumlarını durduramayarak 14 sayı bulmalarına sebep olduk ki bu arka alan müdafamızdan kaynaklanıyor.

Son periyoda 18 sayı farkla önde giren takımımız savunma hatalarını arttırınca fark maçın bitimine 5 dakika kala 10 sayıya kadar düşünce mola alıp savunma sertliğimizi tekrar arttırarak 10 sayılık bir fark ile maçı kazanmayı bildi. Oyuncularımızı ve rakibimizi tebrik ederiz.

Maça 8-0 gibi iyi bir skor ile başlayan takımımız hem hücumda hem savunmada ilerleyen dakikalarda rahatlamaya başlayıp rakibimizin geri dönmesine şans vermiştir. U16 seri AA liginde bi kaç dakikalık konsantrasyon kayıpları rakibin geri dönmesine hatta öne geçmesine neden olabilir! Maçın tamamına konsantre olmak gerekir ve hiçbir an savunma ve hücum sertliğinden ödün verilmemelidir. Sonuç olarak ilk üç çeyrek bazı hatalı top sürme ve savunmada yapılan arka alan müdafalarındaki hatalar maçın rakibimize geri gelmesi adına bi anda olsa ümit vermiştir. Bu daha zor maçlarda daha büyük sorunlara yol açabilir! Yaptığımız 80 hucüm ise beylerbeyi takımları için az bir sayı. Bunu yükseltmeliyiz. Son çeyreği göz ardı eder isek güzel bir galibiyet ile başlamak hepimiz için önemliydi. Oyuncularımızı tebrik ederiz.