TBF U14 – SERİ B KLASMAN / KÜÇÜK A – ROTA AKADEMİ

Küçük A takımımız TBF klasman grubu ilk maçında Rota Akademi ile Bayrampaşa Spor Salonu’nda karşılaştı.

Yaklaşık 4 ay aradan sonra resmi lig maçına çıkan takımımız periyot başında maça hemen konsantre olamadı ve bu durum rakibimizin üst üste sayılar bulmasına neden oldu. Periyot ortasına doğru oyunda dengeyi yakalayan takımımız skordada eşitliği yakalamayı başardı. İlk periyot 2 sayı farkla Rota Akademi üstünlüğüyle geçildi.

İkinci periyotta hem savunma hem de hücum konsantrasyonu iyice artan takımımız çaldığı toplarla hızlı hücumdan sayılar bulmaya başladı. Skoru eşitleyip farkı da açmaya başlayan takımımız periyot sonunda yediği basit sayılardan dolayı ilk periyotu 4 sayı farkla önde kapattı. (28-24)

3. Periyotta ağırlığını iyice koyan takımımız üst üste bulduğu dış atış isabetleriyle rakibin direncini iyice kırdı ve farkı açmaya başladı. Periyot sonuna doğru farkı 15 sayıya kadar çıkaran takımımız hem savunmada hem hücumda güzel iş çıkarttı ve son periyota farklı önde girdi.

Son periyotta rakibine geri dönüş imkanını vermeden farkı daha da açan takımımız maçın son dakikalarını çok rahat bir şekilde oynadı ve ikinci yarıda gösterdiği savunma ve hücum performansıyla sahadan 68-44 galip ayrılmasını bildi.

Böylelikle takımımız klasman grubuna galibiyetle başlamış oldu. Rakibimize centilmence oyunlarından dolayı teşekkür eder, gruptaki kalan maçlarında başarılar dileriz.