TBF U14 – SERİ C KLASMAN / KÜÇÜK B – KAAN B

Küçük B takımımız Türkiye Basketbol Federasyonu C Ligi’nde Klasman grubunun ilk maçında Kaan(B) ile Bayrampaşa Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Maçın ilk periyotu karşılıklı sayılarla başladı ve hakem molasına eşitlikle gidildi. Periyot sonuna doğru oyun konsantrasyonunu kaybeden takımımız periyotu 2 sayı geride kapattı.

2. Periyot karşılıklı basit top kayıpları ve kaçan atışlarla başladı. Takımımızın uzunlarından bir oyuncumuz faul problemine girince size olarak kısa kaldık ve üst üste verilen hücum ribaundlarından dolayı sayılar yedik. Devre arasına 7 sayı farkla Kaan(B) üstünlüğüyle gidildi.

3. Periyota daha istekli başlayan takımımız çaldığı toplarla, hızlı hücumlardan bulduğu sayılarla farkı 2 sayıya kadar indirdi ve rakibine mola aldırdı. Mola dönüşü daha dikkatli hücum eden rakibimiz sayılar bulmaya başladı ve farkı tekrar 7 sayıya çıkarttı. Periyot bitimine 2 saniye kala kendi yarı sahamızdan attığımız son top isabetli olunca son periyota 4 sayı farkla geride girdik.

Son periyot; yorgunluğun ve faul problemlerinin etkisiyle çok kısır geçti. Maçın bitimine 2 dakika kala skoru beraberliğe getiren takımımız eline geçen fırsatı değerlendiremedi ve pota altından kaçan boş atışlar nedeniyle öne geçemedik. Son 17 saniyeye 2 sayı geride giren takımımız iyi bir savunma yapıp rakibine hata yaptırdı ve son topu kullanma şansı kazandık. Son topta turnike adımlamasına başlamış oyuncumuza verilen faul, ilginç bir kararla kenardan başlatılınca kalan dar sürede son topu kullanamadık ve sahadan 41-39 mağlup ayrıldık.

Rakibimize güzel mücadelesi için teşekkür ediyoruz ve kalan maçlarında başarılar diliyoruz.