U12 – A+ / BEYLERBEYİ – DUDULLU

Beylerbeyi Spor Kulübü U12 Erkek Basketbol takımı İstanbul Seri A+ Ligi 2 nci haftasında DUDULLU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ile karşı karşıya geldi. Maltepe Spor Salonu’ndaki mücadeleden takımımız mağlup ayrıldı.

Henüz 2 aylık bir takım olan U12 grubumuz 3 ligde birden mücadele ederek ve haftanın 4 gününe yayılan 5-6 çalışma ile gelecek adına önemli bir gelişim kaydediyor.

1.periyot süratli başlayan takımımız ilk maçların verdiği tedirginlik ile yaklaşık 6 boş pozisyonu kaçırdı. Müdafaa olarak gelişimin gözlendiği bir periyottu. Ancak hücumu başarılı bitirememek rakibimize hızlı hücum sayıları vermemize neden oldu. (14 – 3)

2.periyot skor olarak daha üretken geçmeye adaydı. Özellikle bu periyotta aldığımız hücum ribauntları, ikinci atış şansı ve faul atışı şansı tanıdı. Ancak faul yüzdemizin düşüklüğü ve üstüste alınan hücum rebauntlarının sayıya dönüşmemesi rakip 2 numarasının hızlı hücumlardan sayı bulmasını, hand-off trafiği de farkın açılmasını sağladı.(24 – 11)

3.periyot takımımızın elden top kayıpları ve pas hataları ile geçildi. Müdafaada sürekli oyuncu kaybetmemiz, 1×1 de geçilmemiz takımımız bu periyotta hiçbir verim alamamamızı sağladı. (17 – 3)

Son periyot farklı bir takım sahadaydı. Agresif savunma yapan, çembere doğru atışlar yaratan ve özellikle Beylerbeyi kimliğindeki en önemli yapı taşı; çaldığı toplar ile Hızlı Hücum sayıları üreten takımımız periyotu farklı önde kapasa da maçın genelinde yaptığı kötü tercihler ve özellikle müdafaa zaaflarından dolayı maçı kaybetti.

Gelişimine devam eden ve hedefi 14 yaş sonrası olan takımımızın bir sonraki maçı Avrasya Ligde oynanacaktır.

Maç resimleri için facebook adresimizi ziyaret ediniz.