U12 – A+ / BEYLERBEYİ – PARLAYAN YILDIZ

Beylerbeyi Spor Kulübü U12 Erkek Basketbol takımı, İstanbul Seri A+ Ligi ilk haftasında Parlayan Yıldızlar ile karşı karşıya geldi.

2 ay önce kuruluşunu tamamlamış olan takımımız ilk resmi lig maçı tecrübesini yaşamak için sahaya çıktı.

Karşılaşmaya tedirgin ve heyecanlı başlayan sporcularımız müdafaada oyuncusunu bulamama hatası yaptı. Ayrıca hücumda dribbling ve pas hataları çokça yapıldı. Ancak 4 dışarıda Motion Offence sistemini uygulamaya başladıktan sonra olumlu sonuçlar alınmaya başladı.

İkinci periyotta daha korkusuzca hücum etmeye, Cut sonuna verilen pasları iyi değerlendiren takımımız müdafaada yine oyuncu bulamama sorunu yaşadı. En önemli konu ise bench de bulunan sporcularımızın saha içindeki arkadaşlarını desteklemesi ile müdafaada çok top çaldırması oldu.Periyot skoru olarak 11 – 14 geride tamamladık.

Devre arasında yapılan eksiklerimiz konulu soyunma odası konuşmasında eksiklerimizi söylememiz sporcularımız tarafından algılandı ancak hatalı eşleşmeler ve oyuncu bulamamamız detaylandırıldı.

3 öncü periyot takımımız adına ilk periyottaki adam bulamama ve müdafaada kolay geçilme ile geçti. toparlanmış olarak dönen takımımız tam saha baskı yaparak çembere gitmeye başladı. Bu sayede net sonuçlar elde etmeye başladık. Savunmada ise bazı anlarda konstantrasyon kayıplarımız devam etmekte idi. Rotasyonla çözümüne ulaştık. 52 – 33

Son periyot maça denge hakimdi. Hücumda pas cut hücumları ve penetre sonunda bulduğumuz basket fauller skor üretmemizi sağladı. Ayrıca müdafaa da adam bulmamız ve çaldığımız toplarda hızlı hücum sayısı bulmamız geriye kolay dönmemizi sağladı. En önemli konu ise bench de bulunan sporcularımızın saha içindeki arkadaşlarını desteklemesi ile müdafaada çok top çaldırması oldu. Bu periyotta skor 13 – 14 olarak sonuçlandı.

Maç yorumu: Takımımız yetenekli ve gelecekte uzun yıllar oynayacağımız oyunculardan kurulu. Kulübümüzün hedef jenerasyonlarından. Müdafaada en büyük eksikliğimiz konuşmak ve iletişim halinde olmak. Benchdeki sporcuların desteği top çalma sayımızı 2 periyot arttırdı.

Bu sezon 3 ligde aynı anda oynayacak olan sporcularımızın edineceği her tecrübe çok değerli. Zorlu ancak gelişimi çok yüksek bir sezon olacaktır. Bu nedenle ailelerimizin sporularımızı desteklemesi; özellikle top çalma, iyi bir asist ve doğru bir hücum girişiminde de alkışlamaları son derece önemlidir. Bu maçta bu doğruları ödüllendiren tüm velilerimize teşekkür ederiz.

Takımımızın istatistiklerine aşağıdaki panodan,

Takımımızın maç resimlerine ise facebook sayfamızdan ve buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.