U15 – A+ / KLASMAN GR. İLE DEVAM EDİYOR

U15 takımımız normal sezonunun final gurubuna kalma müsabakasında erken alınan fauller ve isabetsiz turnike atışlarından sonra yediği fast break sayıları ile rakibine 49-52 Kaybetti.

Maça hızlı başlayan takımımız ilk periyodu 20 – 9 önde tamamladı.

İkinci periyot Tuna’nın aldığı erken 4 ncü faulden sonra 5 kısaya dönmek zorunda kalan takımımız bu periyotta toplam 6 sayı üretirken rakibine 20 sayı verdi ve devreye 26-29  geride girdi.

3.periyod karşılıklı sayılar ile geçildi. Toparlanıp öne  geçtiğimiz anlarda 2 nci uzunumuz Umut’da 5 nci faulünü alınca pota altında sorunlar yaşadık. Ancak bu periyotta farkın açılmasına izin vermeyen takımımız periyodu 36-40 geride tamamladı.

4.Periyod da bir ara 4 sayı öne geçtik. Erken ve panik atışlardan kaynaklı hatalara pas hataları da girince son 5 dakika kala rakip farkı 7 sayıya kadar çıkardı.

Arda’nın peş peşe attığı 3, 3 sayılık atışla rakibini yakalayan takımımız son 2 hücumda kaçırdığı 1 boş turnike ve 2 pas hatası ile maçı 49-52 kaybederek 9 maçta 5 galibiyet 4 maglubiyet ile Klasman gurubunda oynamaya devam edecektir.

Coach Gözü ile;
Takım olmak sadece sahada antrenman yaparak gelişmek değildir. Çocuklarımızın birbirleri ile takımdaşlıklarını geliştirmek, coach’ları ile aralarında daha sıcak bir ilişki kurmak, sohbet etmek , birbirini anlama vb. iletişimimizi geliştirecek sosyal organizasyonlara ihtiyacımız vardır.

Aileden bağımsız hareket ederek ayakta durmalarını sağlamak, çocuklarımızın birey olduklarını hatırlatmak ve insani ilişkilerini geliştirebilmek için organizasyonlara katılımlarını sağlamak gerekir. Bu sağlandığında ortaya kolej takımı ruhu taşıyan bir ekip çıkarmak sorun olmayacaktır.

Haber : Mustafa Damla