U15 – SERİ A+ / BEYLERBEYİ – BEYKOZ

Beylerbeyi Spor Kulübü U15 Erkek Basketbol takımı, İstanbul Seri A+ Ligi ilk haftasında BEYKOZ GENÇLİK ile karşı karşıya geldi. Caferağa Spor Salonu’ndaki mücadeleden takımımız 57 – 40 galip ayrılarak önemli rakibine karşı averaj avantajını elde etti.

2017 – 2018 sezonunun ilk resmi maçında saldırısında Beykoz Gençlik ile karşılaşan U15 basketbol Takımımız ilk maçın vermiş olduğu heyecan ile başladığı müsabakada organize olmakta sıkıntı yaşarken savunmada yaptığı hatalar ile periyodu 17 – 19 geride tamamladı.

İkinci periyotta rakip skorunu kırmak için konsantrasyonunu arttıran takımımız istediklerini sahaya yansıtarak devreye 27 – 23 önde girdi.

3.Periyot farkı daha da açmak için savunma sertliğini arttıran ekibimizin hızını basketbolun değişen kuralları (yorumları) durdurdu. Bu yeni kurallar gereği (yorumlanması sonucu) Tunahan 2 sportmenlik dışı faul ile oyun dışı kaldı.Bu gelişme sonucu rakibimiz farkı indirerek 1 sayı ile öne geçse de son hücum organizasyonunu uygulayarak periyotu 38 – 37 önde tamamladı.

Son periyot tam bir final havasında geçti. 3 ncü periyot yaşadığımız şoku atlatarak özellikle arka alanda planladığımız pas araları ile hızlı hücumlar bularak rakibimizin direncini kırarak 57 – 40 ile maçı kazandık.

Takımımızı ve teknik ekibimizi tebrik eder, kötü geçirmiş olduğumuz geçmiş sezon sonrasında kurulan bu yeni takımın gelecek adına doğru basketbolu oynamasını destekliyoruz.