U16 – AA / BEYLERBEYİ – KIZILTOPRAK

Beylerbeyi Spor Kulübü U18 Erkek Basketbol takımı, İstanbul Seri AA Ligi 6 ncı haftasında KIZILTOPRAK ile karşı karşıya geldi. Caferağa Spor Salonu’ndaki mücadeleden takımımız 66 – 50 Galip ayrıldı.

Karşılaşmaya Cem TİMUR, Egemen EKŞİ, Arman AYVAZOĞLU, Can YİĞİT Orkun EĞİNLİOĞLU beşiyle başlayan takımımız periyodun daha başında hızlı hücümlar ile tempoyu yüksek tutarak bulduğu sayılar ile öne geçti. Moladan sonra toparlanan rakibimize karşı savunma anlayışımızı değiştirerek ilk periyodu 21-11 önde tamamladık.

İkinci periyotta hucümda tempoyu düşürsekte rakibimize sayı fırsatı sunmamak için üstün bir savunma yaparak rakibimizi 8 sayıda tuttuk, fakat hucümda bireysel oyuna dönen takımımız istediğimiz basketbolu bize vermedi. Bireysel oyunların bazı anlarda etkili olması ve bunun genele yayılmaması gerektıgını unutmak problem yaratabiliyor. 30 – 19

Devre arasından toparlanmış olarak dönen takımımız tam saha baskı yaparak çembere gitmeye başladı. Bu sayede net sonuçlar elde etmeye başladık. Savunmada ise bazı anlarda konstantrasyon kayıplarımız devam etmekte idi. Rotasyonla çözümüne ulaştık. 52 – 33

Son periyot ise maça emin olarak çıkan takımımız bir aralar maçı 20 li farklara getirip maça ne kadar hakim olabileceğini gösterdi. Maçtan 66-50 galip ayrılan takımımızı ve değerli rakibimizi tebrik ederiz.

Maç yorumu: Savunmanın en önemli saniyelerini değerlendirmemiz gerekiyor. Özellikle çizgiye yönlendirilmesi gereken hücum oyuncularına dikkat etmemiz çok önemliydi. Maçın içerisinde bunu çözdükten sonra cok fazla sorun yaşamayarak maçı kazanmayı bildik.

Sporcularımızı tebrik ederiz.