8 Aralık 2021

TBF U18 B – Paşabahçe

Beylerbeyi Spor Kulübü Genç B Erkek Basketbol takımı, İstanbul Seri B Yaz ligi B Grubu ilk maçında bir diğer Boğaz temsilcisi Paşabahçe ile karşı karşıya geldi. Caferağa Spor Salonu’ndaki mücadeleden takımımız mağlubiyetle ayrıldı.

Karşılaşmaya müthiş bir dış atış yüzdesi ile başlayan takımımız, hızlı hücumlardan bulduğu sayıları da ekleyince periyodu 8 sayı önde tamamladı.

İkinci periyoda geride girmesine rağmen rakibimiz daha agresif bir oyun ile karşılık verdi ve maç beraberlikle devreye girdi.

Rakibimizin bizden bir yaş büyük olduğunu unutarak ve iyi oyununda verdiği rehavetle başlayan sporcularımız bir anda 10 sayılık bir seriye cevap veremedi. Özellikle geride olduğumuz dönemde moral düşüşü de gözlemlenen takımımız bir türlü toparlanamadı ve son periyoda 18 farkla geride girdi.

Son periyoda pressten çaldığımız toplarla başlansa da sayı üretememek ivmemizi kazanamamamıza sebep oldu.

Maç sonrası görüşlerini belirten Emre Tural; “Galibiyet mağlubiyet döngüsünden ziyade bugün çok değerli bir gündü. Türkiye Basketbol Federasyonumuzun girişimi ile 18 ay sonra yeniden sahaya döndük. Hiçbir federasyonun cesaret edemediği bir konuda büyük bir adım attılar. Bu çok değerliydi. Sporcularım için çok daha mutluyum. Yeniden yaşam belirtileri göstermeye başladık. Okulların da açılmasıyla birlikte hayatımız düzene girecek.”İstek ve önerilerinizi Beylerbeyi Basketbol Whatsapp hattımızdan hızla cevaplıyoruz.

beylerbeyibasketbol facebookbeylerbeyi basketbol instagrambeylerbeyi basketbol twitterbeylerbeyi basketbol googlebeylerbeyi basketbol whatsapp 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir