28 Eylül 2021

TBF U18 B – Parlayan Yıldızlar

Beylerbeyi Spor Kulübü Genç B Erkek Basketbol takımı, İstanbul Seri B Yaz ligi B Grubu ikinci maçında Parlayan Genç Yıldızlar ile karşı karşıya geldi. Bayrampaşa Spor Salonu’ndaki mücadeleden takımımız keyifli bir oyunla ayrıldı.

Karşılaşmaya hızlı hücumlarla başlayan takımımız, arka alan müdafaasında sıkıntılar yaşayınca periyodu 9-8 önde tamamladı.

İkinci periyoda müdafaa’da adam ve alan paylaşmakta zorlanan takımımız rakip hızlı hücumlarını engeleyemeyerek devreye 30-22 geride girdi.

Üçüncü periyot oyun olarak denk geçerken son periyot müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Son periyoda 14 sayı geride giren takımımız periyot başına press, press break ve müdafaa agresifliği ile başladı. Top çalma’da önemli bir istatistik yakalansa da hızlı hücumları değerlendiremeyen takımımız ilk 5 dakika da ancak 9 sayıya çekebildi.

Son 1.31 saniyeye kadar 9 sayılık fark korunurken, takımımız uyanışa geçerek temposunu arttırdı. Rakibin paniklemesi ile son 17 saniyeye 3 sayı geride giren takımımız, son hücumu kullanamayarak rakibine 59-56 kaybederken ilk maçına göre kazanımları daha fazla oldu.


İstek ve önerilerinizi Beylerbeyi Basketbol Whatsapp hattımızdan hızla cevaplıyoruz.

beylerbeyibasketbol facebookbeylerbeyi basketbol instagrambeylerbeyi basketbol twitterbeylerbeyi basketbol googlebeylerbeyi basketbol whatsapp 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir