HALİÇ ÜNİVERSİTESİ BESYO İSBİRLİGİ HK

Eğitim Yuvası parolası ile yola devam ediyoruz.

Şube Sorumlumuz Emre Tural’ın da mezun olduğu ve Türkiye’nin önde spor bilim adamları tarafından yönetilen, yirmi yılı aşkın köklü eğitim tecrübesi olan Haliç Üniversitesi ile 109 yıllık spor geçmişi ile Türk sporuna birbirinden değerli sporcular yetiştiren kulübümüz arasında 01.04.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 10 yıl sürecek iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında bundan böyle Beylerbeyi Spor Kulübü’nün kullanımına ait olan Üsküdar’daki alanların bir kısmı Beylerbeyi Spor Kulübü ve Üniversite tarafından ortak olarak kullanılacaktır. Sporcu soyunma alanları, idari binalar, futbol sahası ve seyirci tribününden oluşan toplamda 38.000 m2 alan Haliç Üniversitesi tarafından eğitim alanı olarak değerlendirilebilecektir.

Türkiye’nin en önemli Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarından birine sahip olan Haliç Üniversitesi, Levent Yerleşkesi’ne ek olarak kullanılacak olan Beylerbeyi Yerleşkesi ile boğazın iki yakasında nitelikli sporcular yetiştirerek ülkemize başarılar getirmeyi hedeflemektedir.

Beylerbeyi Basketbol Şubesinin Küçükyalı Kadir Has Anadolu Lisesinde eğitimine devam eden sporcularını içinde olanaklarımızı çok kısa bir süre içinde açıklayacağız.

Kaynaklar; http://besyo.halic.edu.tr/tr/haberler/halic-universitesi-ve-beylerbeyi-spor-kulubu-dernegi-arasinda-egitim-alaninda-is-birligi

Beylerbeyi Basketbol Küçükyalı Kadir Has Anadolu Lisesi – Maltepe Yerleşkesi

"HALİÇ ÜNİVERSİTESİ BESYO İSBİRLİGİ HK"


    Yorum yazmak istermisiniz?