3 Ekim 2022

İGL U16 A – Caanspor A

Beylerbeyi Spor Kulübü U16 A Erkek Basketbol takımı, İstanbul Gelişim Ligi C Grubu ilk maçında Caan Spor A ile karşı karşıya geldi. Yakacık Meslek Lisesi Spor Salonu’ndaki mücadeleden takımımız galibiyetle ayrıldı.

Maça Doğukan, Baran, Uğurcan, Arda ve Korhan beşiyle başlayan takımımız 2 aydır maç yapmamamış olmanın handikaplarını yaşadı ve ilk 4 dakikayı 2-5 geride kapadı. Özellikle kolay şut şansı ve 1×1 yenilmeler rakibimizin kolay basketler bulmasını sağladı. Periyodun bitmesine 4 dakika kala özellikle Sarp’ın oyuna girmesi ile rebaund takipli ikinci atışlar ve hızlı hücum sayılarından toplam 6 sayı üreten takımımız periyodu 13-9 önde tamamladı.

İkinci periyoda Ege, AliEfe, Ata, Başar, Yusuf beşiyle başladık. Müthiş bir Fast Break temposu yakalayan takımımız periyodun bitimine 4 dakika kala 30-15 ilk skoru buldu. Çağan’ın oyuna girmesi ve 4 dakikada ürettiği 7 sayı devreye 39-15 ile girmemizi sağladı.

Maçın 2. yarısı ile birlikte rakibimiz oyuna tekrar dahil olarak pressler ve çaldığı toplar ile sayı üretmeye başladı. Bu durum oyuna yeniden bir ivme kattı ve maçın tekrar seyir zevkini yükseltti.

Son periyotun başlangıcı ile birlikte aynı disiplini koruyan takımımız bir sürprize izin vermedi ve maç boyu oynadığı güzel oyunla galibiyet alarak sahadan ayrıldı.

Öncelikle bir derbi havasına bürünen Caanspor – Beylerbeyi rekabetinden çok keyif alıyor ve değerli rakibimizle oynamaktan mutluluk duyuyoruz. Kazanıp-kaybetme ekseninden ziyade iyi basketbol oynayan takımlar ile oynamak bizi her zaman geliştiren bir unsurdur.

İstanbul Gelişim Ligine katılım nedenimiz TBF ligleri seviyesinde olmasıdır. Eksiklerimizi ve doğrularımızı görüp TBF Grupları’na başlamak istiyoruz. İlk maçımızda yaşadığımız en önemli sorunlar hızlı hücumdaki pasa dayalı top kayıpları, savunma takibi ve pas aralarına konsantrasyonsuzluk ve kaçırılan boş fast break’ler oldu. Ancak şu an doğru yaptığımız kısımları belirterek sporcularımı onore etmeliyim. Müthişe yakın bir hücum performansı sergilediler. Doğru  şutu bulmak konusunda yapılan çalışmaların karşılığını gördük. Oyuncu yeteneklerine göre hücumdan beslenen bir takımız ve bu bizim en iyi yaptığımız kısım olmalı.İstek ve önerilerinizi Beylerbeyi Basketbol Whatsapp hattımızdan hızla cevaplıyoruz.

beylerbeyibasketbol facebookbeylerbeyi basketbol instagrambeylerbeyi basketbol twitterbeylerbeyi basketbol googlebeylerbeyi basketbol whatsapp 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.