3 Ekim 2022

TBF U16 Seri B Klasman / Takım Yıldızları – U16 A

Beylerbeyi Spor Kulübü U16 A Erkek Basketbol takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu İstanbul Seri B Ligi Klasman Grubu ilk maçında Takım Yıldızları ile karşı karşıya geldi. Maltepe Spor Salonu’ndaki mücadeleden takımımız galibiyetle ayrıldı.

Maça Doğukan, Çağan, Uğurcan, Arda ve Ata beşiyle başlayan takımımız müdafaa agresifliği ve çaldığı toplarda hızlı hücum sayıları periyodu 18-28 önde tamamladı.

İkinci periyoda Baran, AliEfe, Ata, Başar, Yusuf beşiyle başladık. Hücum katkısı veren takımımız müdafaa agresifliğinde istenilen verimi veremeyerek rakibin 16 sayısına engel olamadı. Periyot skoru 16-16. (34-44)

Maçın 2. yarısında iki farklı beş ile mücadele ettik. Özellikle rakip hücumlarında müdafaa düzenini oturtamayan takımımız periyodun sonuna doğru ritim yakaladı. 18-13 (52-57)

Son periyotta her iki takım adınada hücum agresifliğinin ön plana çıktığı bir periyot oldu. Rakibimiz periyot bitimine 3.30 dakika kala ilk defa öne geçti ve bu takımımız adına bir aydınlanma yarattı. Son 3 dakikada 12 sayı üreten takımımız maçı kazanarak gruba güzel bir başlangıç yaptı.

Maç sonunda görüşlerini sorduğumuz Emre Tural; “Maçların ve sezon hedeflerinin yeniden başlamasıyla birlikte U18 sezonu hazırlıkları da başlamış oldu.Bu nedenle yeni bir müdafaa kurgusu üzerine çalışıyoruz. 3 gün üst üste oynayacağımız maçlar ile bu sistemi sahaya yansıtmaya çalışacağız. Maçın içeriğinden çok yeni sistemin eksiklerini bulmak için değişmeli 5’ler denedik. 

Müdafaada daha atak daha agresif olmak ve tüm temasları alarak top çalma sayımızı arttırmayı hedefliyoruz. Onları geleceğe hazırlamak benim en önemli görevim.


 


İstek ve önerilerinizi Beylerbeyi Basketbol Whatsapp hattımızdan hızla cevaplıyoruz.

beylerbeyibasketbol facebookbeylerbeyi basketbol instagrambeylerbeyi basketbol twitterbeylerbeyi basketbol googlebeylerbeyi basketbol whatsapp 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.