24 Mart 2023

TBF U12 Seri C / U12 – 10 SK

Beylerbeyi Spor Kulübü U12 Erkek Basketbol takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu İstanbul Seri C Ligi A Grubu ikinci maçında 10 Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Bayrampaşa Spor Salonu’ndaki mücadeleden takımımız mağlup ayrıldı.

U12 takımımızın bu sene en büyük hedefi olabildiğince çok maç tecrübesi kazanıp bir sonraki seneye çok daha hazır bir takım olarak başlamak. Bu nedenle ilk maçta olduğu gibi sporcularımızın maçtan önce nasıl hareket etmesi gerektiği, maça çıkarken neler yapıldığını ve maç sonrası soyunma odasında neler yapılması gerektiğini bir kez daha anlattık.

Maçın ilk periyotunda çok tutuk bir oyun oynayan takımımız bulduğu fırsatları sayıyla bitiremedi ve savunmada yaptığımız basit hatalar ile tamamladık.

İkinci periyotta başa baş bir mücadele sergileyen takımımız basit top kayıpları yaparak rakibine kolay sayı bulma şansı sağladı.

Üçüncü periyotta yapılan karşılıklı hatalar ile berabere biten bir periyotu geride bıraktık.

Son periyotta sayı bulmakta zorlanan takımımız savunmada adam paylaşımı konusunda sorun yaşadı ve rakibimizin son periyotta bulduğu sayılarla ikinci maçından mağlup ayrıldı.

Rakibimiz 10 Spor kulübüne sportmence mücadelelerinden dolayı teşekkür eder, kalan maçlarında başarılar dileriz.

Sporcularımızı ise azimleri ve verdikleri mücadeleleri için kutlarız. Onlarla gurur duyuyoruz. Maç kazanma – kaybetme durumundan çok bireysel gelişime öncelik veriyoruz. Teknik olarak gelişiyoruz. Daha çok yolumuz var , doğru basketbolu öğretmek ve oynamak istiyoruz.

İstek ve önerilerinizi Beylerbeyi Basketbol Whatsapp hattımızdan hızla cevaplıyoruz.

beylerbeyibasketbol facebookbeylerbeyi basketbol instagrambeylerbeyi basketbol googlebeylerbeyi basketbol whatsapp 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir