7 Şubat 2023

TBF U12 Seri C / U12 – Takım Yıldızları SK

Beylerbeyi Spor Kulübü U12 Erkek Basketbol takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu İstanbul Seri C Ligi A Grubu ilk maçında Takım Yıldızları Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Yakacık Spor Salonu’ndaki mücadeleden takımımız galip ayrıldı.

U12 takımımız kazanma-kaybetme durumundan daha çok bir maçtan önce sporcu gibi hareket etmeyi, maça çıkarken neler yapılması gerektiğini ve resmi lig müsabaka ortamını öğrendikleri ilk maçımızı geride bıraktık.

İlk maçın verdiği heyecanla birlikte maça başlayan takımımız boş pozisyonları bulmasına rağmen değerlendiremedi. İlk periyotun sonlarına doğru heyecanını biraz daha azaltan takımımız savunmada ve hücumda daha iyi işler yapmaya başladı.

İkinci periyotla beraber artık resmi lig maçına alışan takımımız antrenmanda çalıştığımız hücum ve savunmayı uygulamaya başladı. Bu periyotta iyi savunma yaparak bolca fast break sayısı bulduk.

Üçüncü periyota takımımız savunmada biraz zorlanarak başladı. Periyotun sonuna doğru ritim yakalayan takımımız son periyota iyi bir ivme ile girdi.

Son periyotta her iki takımın bulduğu karşılıklı sayılarla başladı. Mücadelenin son 3 dakikasını iyi oynayan takımımız sahadan galip ayrıldı.

Rakibimiz Takım Yıldızları’na doğru basketbolu oynamaları ve sportmence mücadelelerinden dolayı teşekkür eder, kalan maçlarında başarılar dileriz.

Sporcularımızı ise azimleri ve verdikleri mücadeleleri için kutlarız. Onlarla gurur duyuyoruz. Maç kazanma – kaybetme durumundan çok bireysel gelişime öncelik veriyoruz. Teknik olarak gelişiyoruz. Daha çok yolumuz var , doğru basketbolu öğretmek ve oynamak istiyoruz.

İstek ve önerilerinizi Beylerbeyi Basketbol Whatsapp hattımızdan hızla cevaplıyoruz.

beylerbeyibasketbol facebookbeylerbeyi basketbol instagrambeylerbeyi basketbol googlebeylerbeyi basketbol whatsapp 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir