TBF U14 – SERİ B KLS / KÜÇÜK A – ALYA

Küçük A takımımız Türkiye Basketbol Federasyonu B Ligi Klasman Grubu 2. maçında Alya Basket(A) ile Yakacık Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Maça oldukça tempolu ve hızlı başlayan takımımız üst üste bulduğu sayılarla bir seri yakaladı ve maça adeta önde başlamış oldu. Rakibimizin savunmadaki konsantrasyon eksikliği ve hücumda kaçırdığı basit atışların üstüne top kayıpları da eklenince, bu hataları değerlendirerek bulduğumuz sayılarla ilk periyotu önde kapattık.

İkinci periyota da hücum konsantrasyonunu koruyarak başlayan takımımız pota altı sayıları bulmaya devam etti ve farkı 20 sayıya kadar çıkarmayı başardı. 9 kişilik rotasyonlu kadromuzu da göz önünde bulunduran rakibimiz son çare olarak tam saha baskı ile oyun sertliğini arttırmaya başladı fakat karşılıklı bulunan sayılarla ilk yarı sonunda fark korundu.

İkinci yarıya daha agresif bir baskı ile başlayan Alya Basket istediğini aldı ve takımımızı top kaybına zorladı. Üst üste yapılan top kayıpları ve yenilen hızlı hücum sayıları farkı eritmeye başladı. Yorgunluk ve kondisyon eksikliği göze çarpmaya başladı. Oyunun artan sertliğine ve mücadelesine karşılık vermekte zorlanmaya başlasak da son periyota önde girmeyi başardık.

Son periyotta rakibimizin tam saha baskısına, yarı sahada yaptığımız baskı ile karşılık verdik ve zaman zaman etkili olan savunmamız rakibi top kaybına zorladı. Maçın son 5 dakikası karşılıklı sayılarla geçildi ve bir türlü eşitliği yakalayamayan rakibimizin direnci kırılmaya başladı. Nitekim maçı da takımımız 74-68 kazanmasını bildi.

Böylelikle takımımız gruptaki ikinci maçınıda kazanarak 2/2 yapmış oldu ve gruptaki kalan son 2 maç öncesi gruptan çıkma yolunda önemli bir adım attı. Rakibimize gösterdiği centilmence ve güzel oyundan dolayı teşekkür eder, kalan maçlarında başarılar dileriz.

"TBF U14 – SERİ B KLS / KÜÇÜK A – ALYA"


    Yorum yazmak istermisiniz?