TBF U14 – SERİ B KLS / KÜÇÜK A – MVP A

Küçük A takımımız Türkiye Basketbol Federasyonu U14 Seri B Ligi Klasman Grubu 3. maçında Mvp A ile Yakacık Spor Salonu’nda karşılaştı.

Takımımız LGS problemlerinden dolayı 8 kişilik dar bir rotasyonla grubun en kritik maçına çıkmak zorunda kaldı. Periyot başı iki tarafında savunma yumuşaklığından dolayı karşılıklı basit sayılarla geçildi. Periyodun ikinci yarısına mola dönüşü üst üste sayılar bulan takımımız ilk periyotu üstün tamamladı.

İkinci periyota rakip takım oyun sertliğini ve savunma agresifliğini arttırarak başladı ve maçta baskı kurmak istedi. Saha içi enerjisini tasarruflu kullanmak zorunda olan takımımız aynı sertliği rakibine gösteremeyince potasında üst üste sayılar görmeye başladı ve rakibimiz öne geçti. Alınan mola sonra sahaya biraz daha sertlik koyan takımımız oyundan kopmayarak bulduğu sayılarla devre arasına başa baş girmeyi başardı.

Devre arasından biraz da olsa dinlenmiş olarak dönen takımımız faul problemine girmemeye de özen göstererek rakibinin baskısını kırmaya çalıştı. Gitgelli bir periyot oldu ve karşılıklı sayılar oldu. Rakibimiz 6 sayılık üstünlükle son periyota girdi.

Son periyota güzel bir bench konuşması yaparak giren takımımız son enerjisiyle agresifliği ve sertliği iyice arttırarak rakibinin direncini kırdı ve maçın son anlarında maça denge geldi. Son 1 dakikasına eşitlikle girilen maçta, rakibin kritik hücumlarında çaldığı toplarla bulduğu sayılarla öne geçmeyi başardı ve rakibine sayı imkanı vermeden maçı kazanmasını bildi.

Takımımız böylelikle gruptan 3. maçından da galibiyetle ayrılarak 3/3 yapmış oldu ve klasman finallerine gitmeyi garantiledi. Dar kadroyla güzel bir mücadele gösteren takımımızı tebrik ediyor ve kalan maçlarında başarılar diliyoruz.

"TBF U14 – SERİ B KLS / KÜÇÜK A – MVP A"


    Yorum yazmak istermisiniz?