TBF U14 – SERİ C KLS / KÜÇÜK B – SERİFALİ

Küçük B takımımız TBF C Ligi Klasman Grubu 2. maçında Şerifali ile Yakacık Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Takımımız maça tutuk bir oyunla başladı ve yaptığı top kayıplarıyla rakibine hızlı hücum sayıları verdi. Maç konsantrasyonunu sağlayamayan takımımız maça 12-0’lık seri ile geride başlayınca mola almak zorunda kaldı. Moladan daha konsantre ve istekli dönen takımımız ilk sayılarını bulmayı başardı. Periyot boyunca istediği oyunu tam olarak sahaya yansıtamayan takımımız ilk periyotu 10 sayı geride kapattı.

İkinci periyot karşılıklı sayılarla başladı. Rakibimizin fiziksel üstünlüğü ribaundlarda çok etkili olmaya başladı ve ikinci şans sayıları bulmaya başladılar. Üst üste verdiğimiz hücum ribaundları ve sayılardan dolayı oyun direnci kırılan takımımız rakibine karşı bir tehdit oluşturmayı başaramadı ve ilk yarı Şerifali’nin rahat üstünlüğüyle geçildi.

Devre arası yapılan takım konuşmasının etkisiyle takımımız maç 0-0’mış gibi hırslı ve istekli çıktı sahaya. Dış atışlardan bulduğu isabetlerle farkı düşürmeyi başardık. Tüm oyuncularımızın süre bularak, özgüvenlerini kazanmasını sağlamak açısından önemli bir karşılaşma oldu. Savunmada daha agresif olarak rakibe top kayıpları yaptırdık ve kolay basket şansı vermedik.

Son periyot rotasyonu geniş kullandığımız bir periyot oldu. Karşılıklı basketlerin olduğu bir periyot oldu. Maç sonunda ise rakibimiz sahadan 68-38 galip ayrıldı.

Bu sonuçla takımımız gruptaki ikinci maçından da istediği sonucu alamamış oldu. Kalan maçlarında rakibimize başarılar dileriz.

"TBF U14 – SERİ C KLS / KÜÇÜK B – SERİFALİ"


    Yorum yazmak istermisiniz?