24 Mart 2023

TBF U14 Seri C / U14 – Kaya Gelişim SK

Beylerbeyi Spor Kulübü U14 Erkek Basketbol takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu İstanbul Seri C Ligi C Grubu dördüncü maçında Kaya Gelişim Kulübü ile karşı karşıya geldi. Kurtköy Spor Salonu’ndaki mücadeleden takımımız galip ayrıldı.

Bu maç sıralama gruplarında son maçımızdı . Kazanmak kaybetmekten daha çok sahada verecekleri mücadele, antrenmanlarda çalıştıklarımızı görmemiz adına çok önemli bir maçtı. En kötü olduğumuz anda dahi maçı hiç bırakmayan savaşçı yüreklere sahip olduğumuzu gördük. Yeni kurulan bir takım olmamıza rağmen sanki yıllardır beraber oynuyor gibi hareket eden takımımızı final gruplarına kalmalarından ötürü tebrik ediyoruz.

Maça üst üste bulduğu sayılarla başlayan takımımız ilk periyotta istediğimiz bir basketbol oynadı. Hücumda ve savunmada agresif olan takımımız bu periyotu önde kapattı.

2. Periyotta savunmada agresifliği elden bırakan takımımız bu periyotun son dakikalarında yaptığı basit hatalardan dolayı geriye düştü ancak maçın her saniyesinde topa atlayan, maçı isteyen takımımız maçı hiç bırakmadı.

3. Periyotta savunmada yaptığımız hamleleri sahaya çok güzel yansıtan takımımız bulduğu fast break sayılarıyla biraz daha rahatladı.

Son periyotta savunmada agresifliği en üst düzeye çıkaran takımımız yaptığı savunma, hücumda daha net çembere gitmeleri ve bulduğumuz şutlarla maçı kazanmasını bildi.

Final gruplarına kalmaya hak kazanan takımımızı verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ederiz. Final gruplarında yapacakları maçlarda başarılar dileriz.

Takımımızın final gruplarında aynı mücadeleyi vereceğinden hiç şüphemiz yok. Değerli velilerimizin desteği için çok teşekkür ederiz. Biz bir AİLEYİZ.

İstek ve önerilerinizi Beylerbeyi Basketbol Whatsapp hattımızdan hızla cevaplıyoruz.

beylerbeyibasketbol facebookbeylerbeyi basketbol instagrambeylerbeyi basketbol googlebeylerbeyi basketbol whatsapp 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir