3 Ekim 2022

TBF U16 Seri B Klasman / MVP – U16 A

Beylerbeyi Spor Kulübü U16 A Erkek Basketbol takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu İstanbul Seri B Ligi Klasman Grubu ikinci maçında MVP ile karşı karşıya geldi. Caferağa Spor Salonu’ndaki mücadeleden takımımız galibiyetle ayrıldı.

Maça agresif müdafaa ve üzerine bulduğu Fast Break sayılarıyla başlayan takımımız arka alan ilk 5 dakikayı 7-2 önde geçti. Rakibimizin aynı ölçüde cevap vermesi ile birlikte periyot 17-16 tamamlandı.

İkinci periyotta aynı Hücum katkısı veren takımımız müdafaa agresifliğinde istenilen verimi veremeyerek rakibin 13 sayısına engel olamadı. Periyot skoru 17-13. (34-29)

Maçın 2. yarısında rakibimizin presslerinin üzerinden sayı bulmak adına bazı değişiklikler yaptık. Takımımızın adaptasyonunun uzun sürmesi maçı koparmamızı engelledi. Her iki takım adına da müdafaa varyasyonlarının denendiği üçüncü periyot 14-10 takımımızın üstünlüğü ile sonuçlandı. 14-10 (48-39)

Son periyot her iki takım adına da hücum agresifliğinin ön plana çıktığı bir periyot oldu ve takımımız maçı 69-54 kazanarak grubundaki ikinci galibiyetini elde etti.

Emre Tural; “Maçtan daha önemli bir konumuz var; Sınav haftaları. 2 hafta boyunca sınav, hastalık, sakatlık nedenleriyle antrenmanlara gönderilmeyen sporcularımızın TBF lig maçını oynadık.

7 yıldır birlikte oynayan takımımız emeğinin karşılığını alması gereken dönemden geçerken, ilk dönemde olduğu gibi sezonun en kritik yerinde antrenman yapamaz oldu. Bugüne kadar birçok konuda tolere etmeye çalışsam da takım düzeninin bozulması beraberinde birçok disiplin sorununu da beraberinde getirmeye başladı.

Teknik ekip olarak çok mutsuz olsakta; ikinci yarı ile birlikte yeni hedefler belirledik. Hem ligde hem özel ligde üst üste kazanma alışkanlığı kazandık. Ancak yine iletişimsiz kaldığımız bir dönemi geçiriyoruz. Bu büyük bir sorun.


İstek ve önerilerinizi Beylerbeyi Basketbol Whatsapp hattımızdan hızla cevaplıyoruz.

beylerbeyibasketbol facebookbeylerbeyi basketbol instagrambeylerbeyi basketbol twitterbeylerbeyi basketbol googlebeylerbeyi basketbol whatsapp 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.