23 Ocak 2022

TBF U16 B – ES Spor

Beylerbeyi Spor Kulübü U16 B Erkek Basketbol takımı, İstanbul Seri C ligi H Grubu ilk maçında Es Spor ile karşı karşıya geldi. Bayrampaşa Spor Salonu’ndaki mücadelede takımımız grubundaki ilk maçından galibiyet ile ayrıldı.

Geçtiğimiz 2 ay boyunca takıma katılan sporcularımızda dahil olmak üzere müthiş bir takımdaşlık, sorumluluk ve disiplin örneği gösteren takımımız bu süreçte yaptığı 12 hazırlık maçında önemli derecede yol kat etti.

İlk resmi maçına Corona + vakaları, temaslı sporcuları ile zor bir dönemde 17 kişilik geniş bir rotasyona sahip olan takımımız bu avantajı çok iyi kullandı.

Takım halinde ilk defa TBF resmi lig maçına çıkan takımımız maçın başında basit top kayıpları ve kaçan boş atışlar ile moral bozukluğu yaşadı ve 7-2 geriye düştü. Periyot sonunda takımımız üst üste bulduğu hızlı hücum sayılarıyla periyotu 7-9 önde kapattı. Her iki takım adına da kaçırılan atışlar ve basit top kayıpları ilk periyotun kısır geçmesine sebep oldu.

Rotasyondan gelen katkı ile 2. periyota müdafaa değişikliği ile başlayan takımımız rakibini pas hataları ve top kayıplarına zorladı ve çaldığı toplarla kolay fast break sayıları üretti. Arka alan müdafaasında gösterdiği performans ile 2. periyotta potasında sadece 2 sayı gören takımımız devreye rakibinin 11 sayı önünde girdi.

Devre arasına 8 sayı önde giren takımımız devre başında yaptığı baskılı savunma ve sonucunda çaldığı toplarla hızlı hücumları olumlu değerlendirdi. 

Maç boyu potasında 23 sayıya izin veren takımımız için en önemli kazanım müdafaaydı. Sezon başından bu yana disiplinli bir şekilde antrenmanlarına devam eden takımımım gösterdiği özverinin karşılığını aldı.

Çok güzel bir uyumu olan takımımızın sezona galibiyetle başlaması moralleri iyice arttırdı ve kalan maçlar için umut aşıladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir