29 Mayıs 2023

TBF U18 Klasman Grubu / U18 A – Anadolu Marmara

Beylerbeyi Spor Kulübü U18 A Erkek Basketbol takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu İstanbul Ligi Klasman A Grubu ilk maçında Anadolu Marmara ile karşı karşıya geldi. Kurtköy Spor Salonu’ndaki mücadeleden takımımız galip olarak ayrıldı.

5 aylık bir aranın sonrasında Klasman Grubu’ndaki ilk maçına çıkan takımımız maç eksikliğinden dolayı konsantrasyon kaybı ile maça başladı ve hücumda sayı bulmasına rağmen savunmada yeterince sertlik gösteremedi ve potasında rakibin sayı bulmasına izin verdi. Maçın ilk periyodu dengeli bir şekilde geçildi. İkinci periyotta da karşılıklı sayılar devam etti fakat periyot sonunda rotasyon ile birlikte yapılan basit hatalar sonucu takımımız ilk yarıyı 7 sayı geride kapattı.

Maçın ikinci yarısına savunmadaki stratejisini değiştirerek başlayan takımımız, daha agresif bir savunma yapmaya başlayarak rakibine basit sayı şansı tanımadı ve sadece 7 sayıya izin verdi. Hücumda ise 23 sayı bularak maçta öne geçti ve maç sonuna kadar farkı koruyarak devam etti.

Son periyotta hata yapmayan takımımız ikinci yarıdaki güzel oyunu ile ilk maçında sahadan galibiyet ile ayrılmasını başardı.

Rakibimizi tebrik eder, kalan maçlarında başarılar dileriz.

İstek ve önerilerinizi Beylerbeyi Basketbol Whatsapp hattımızdan hızla cevaplıyoruz.

beylerbeyibasketbol facebookbeylerbeyi basketbol instagrambeylerbeyi basketbol twitterbeylerbeyi basketbol googlebeylerbeyi basketbol whatsapp 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir