İTALYA ULUSLARARASI BASKETBOL KAMPI 2017 – BEYLERBEYİ BASKETBOL

2010 yılından bu yana aralıksız olarak organize ettiğimiz Avrupa Altyapı Kulüpler Basketbol Kampının yeni parkuru İTALYA – RİMİNİ keyifle ve yeni hedefler ile sonlandı.

Türkiye’den, her yıl düzenli olarak, Avrupa’da bir turnuvaya katılan yegane sportif organizasyonu gerçekleştiren kulübümüz;
İtalya’nın Adriyatik kıyısında yer alan dünyaca ünlü plajı Rimini’de sadece takımlara özgü bir Challange Turu düzenledi.

Eurobasket tarafından Eurobasket Türkiye Ofisi ile organize edilen ve 2001 takımımızın tam kadro katıldığı kampta Rimini, Riccione, Cessena yerel takımları ile oynarken San Marino milli takımı ile de maçlar yaptık.

Beylerbeyi Basketbol Takımımızın İTALYA Kampını bu linke tıklayarak izleyebilirsiniz. 


Beylerbeyi Basketbol’un Kamp Hikayesi

Beylerbeyi Spor Kulübü Basketbol Şubesinin 2010 yılından buyana davet alarak katıldığı İTALYA Uluslararası Basketbol Altyapı Kulüpleri kampı ilk güne Pegasus Havayolları ile Bologna (BLQ) Havaalanına uçuşunu gerçekleştirdi. İnişimizi takiben bizi bekleyen otobüslerimizle kamp merkezimiz olan Adriyatik sahilindeki Rimini’ye hareket ettik. Odalarımıza yerleşmenin ardından bölgenin tanıtım gezisine çıktık.

Beylerbeyi Spor Kulübü Basketbol Şubesi İTALYA Uluslararası Basketbol Altyapı Kulüpleri kampı ilk gününü denizde ve antrenman yaparak geçirdi.

İkinci gün sabahında Aqua Fan Aquapark’a giden takımımız günün geri kalanını deniz sporları ve antrenman yaparak geçirdi.

Kampın 3. gününe sabah antrenmanı ile başladık. Ardından kampın ilk maçı için Cessena’ya hareket ettik. İtalya’nın CESSENA BASKET takımı ile oynadığımız maçı dominant bir oyunla kazanarak müthiş bir başlangıç yaptık.

Beylerbeyi Basketbol Minia İtalia’da

Kampın 4. gününe İtalya’nın tüm güzelliklerini önümüze seren Minia İtalia ile başladık. Su roller Coaster’ları ve Su Silahları olan bu merkezde sırılsıklam olmamızın ardından ikinci maç için Riccione’ye hareket ettik. İtalya’nın DOLPHINS RICCIONE BASKET takımı ile oldukça sert geçen bir maç oynadık. Devre arasında coach Emre Tural tarafından 5 kişi ile devam kararı almasının ardından ivmeyi müthiş arttıran takımımız iki uzatmaya giden maçı kazanarak moral depoladı.

Kampın 5. gününde yoğun sakatlık ve yorgunluk nedeni ile bazı sporcularımızı final gününü düşünerek dinlendirme fırsatı bulduk. İtalya’nın STELLA takımı ile oynadığımız maçı farklı kazandık. Günün geri kalanını plajda dinlenerek geçirdik.

Kamp Finali; San Marino – Beylerbeyi Basketbol

Yoğun geçen bir kampta en önemli günde Ay Yıldızlı Bayrağımızı temsil edebilmenin gururunu yaşadık.

Beylerbeyi Basketbol olarak daha önce Romanya, Katar, Lübnan milli takımları ile oynamıştık. Ancak kendi ülkesinde bir milli takım ile oynamanın tecrübesini edinmemiştik.

San Marino Basketbol Federasyonu tarafından hazırlanan maç gününe San Marino şehir turu ile başladık. Şehrin önemli bölgelerini gezdik ve maçın oynanacağı Sport Dome’a geçtik.

Yaş grubu finali iki ülkenin milli marşları seremonisi ardından başladı. Oldukça sert geçen maçta iki ülke takımınında kupayı ne kadar istediği belliydi. Başından sonuna kadar önde götürdüğümüz maçı kazanarak ülkemize ve kulübümüze önemli bir kupa kazandırmanın gururunu yaşadık.

Kamp sonrasında Beylerbeyi Basketbol’un evi Kadir Has And.lis. Maltepe Küçükyalı’ya dönen takımımızın gururlu yorgunluğu gözlerinden okunuyordu.


Kamp Katılımcılarımız

SPORCULAR
CANBERK GÜLGÜN
KIVANÇ YURTLAK
GÖRKEM ŞEN
KEREM ŞEN
TOLGA TOPRAKOĞLU
HÜSEYİN KANDEMİR
ERKAN YURDUSEVER
DENİZ ŞEN
OZAN YILMAZ
ALPER SİVASLIOĞLU
MUSTAFA KESKİNER
YİĞİT BOZBAY
EMİR DEMİRKIRAN
DENİZ YEŞİL
ARDA AKTAŞ
EGEHAN ERDOĞAN
TEKNİK EKİP
EMRE TURAL
ALİ BÜYÜKKİRİŞÇİ
BORAN PİŞKİN

İtalya 2017 Kamp Programı

 


İtalya 2017 Kamp Videoları


İtalya 2017 Kamp Resimleri

Kamp resimlerine ulaşmak için facebook.com/beylerbeyi.basketbol adresimize tıklayınız.


İtalya 2017 Haberleri

Beylerbeyi Basketbol Maltepe Küçükyalı kamp haberleri için altyapibasket.com adresindeki habere tıklayınız


İstek ve önerilerinizi Beylerbeyi Basketbol Whatsapp hattımızdan hızla cevaplıyoruz.

beylerbeyibasketbol facebookbeylerbeyi basketbol instagrambeylerbeyi basketbol twitterbeylerbeyi basketbol googlebeylerbeyi basketbol whatsapp

"İTALYA ULUSLARARASI BASKETBOL KAMPI 2017 - BEYLERBEYİ BASKETBOL"


    Yorum yazmak istermisiniz?