20 Nisan 2024

2016 Barcelona Altyapı Basketbol Turnuvası

Barcelona 2016 Uluslararası Basketbol Altyapı Kulüpleri Şampiyonası bu yıl 26 Haziran – 2 Temmuz 2016 tarihlerinde Barcelona’nın Lloret de Mar şehrinde düzenlendi.

Beylerbeyi Basketbol olarak ağırlığı 2001 doğumlu U15 takımı ile katılmamıza rağmen takımımızda bulunan 1998 doğumlu 1 sporcu dolayısı ile U18 liginde mücadele ettik.

Eurobasket tarafından Eurobasket Türkiye Ofisi ile organize edilen turnuva kuralları gereği grup maçlarını yaş 3 yaş kategori üst takımlarla oynadı. Play off turunu ise kendi yaş grubu ile yaparak turnuvayı final maçı ile kapattı.

 

TAKIMIMIZIN BAŞARILARI

Doğum Tarihi
Takım Adı
Derece
2001
YILDIZ B
2  NCİ

 

Beylerbeyi Basketbol’un Turnuva Hikayesi

Beylerbeyi Spor Kulübü Basketbol Şubesinin 2010 yılından buyana davet alarak katıldığı Barcelona Uluslararası Basketbol Altyapı Kulüpleri Şampiyonasında ilk güne Pegasus Havayolları ile Barcelona (BCN) Havaalanına hareket uçuşunu gerçekleştirdi. İnişimizi takiben bizi bekleyen otobüslerimizle kamp merkezimiz olan Costa Brava sahilindeki Lloret De Mar’a hareket ettik. Odalarımıza yerleşmenin ardından bölgenin tanıtım gezisine çıktık.

Beylerbeyi Spor Kulübü Basketbol Şubesi Barcelona Uluslararası Basketbol Altyapı Kulüpleri Şampiyonasında ilk gün Sırbistan’ın güçlü KK SAVA U18 takımı ile mücadele eden takımımız için sert bir başlangıç oldu.

İkinci gün Macaristan’ın Budapesti Honved takımı ile oynayan takımımız güçlü rakibine karşı iki periyot dirense de mağlup olarak maçtan ayrıldı. Akşam yapılan Açılış Seremonisinde milli marşımızı katılımcı kulüplerle birlikte okumanın gururunu yaşadık. 

Üçüncü gün sabahında Water World Lloret de Mar‘a giden takımımız günün geri kalanını deniz sporları ve Lloret de Mar’ın muhteşem plajında güneşlenerek geçirdi.

Günün sonunda güzel bir sürpriz ile TBF Seri A 1999 liginin önemli sporcusu Mert Üstün, Barselona’ya gelerek takımımıza katıldı.

 

Beylerbeyi Basketbol Barcelona Turuna çıktı

Barcelona Stadı Camp Nou, NBA Cafe, NBA Store

Perşembe günü en çok yorulduğumuz gün oldu. Çünkü güne 1 asırdır tamamlanamayan Sagrada Familia başladı. Ünlü mimar Gaudi’nin 1883 yılında yapımına başladığı ve 100 yıldan fazladır yapımına devam edilen eseri. Resimlerimizi çekip turumuza devam ettik.

Ardından adresimiz Dünya’nın en büyük ikinci stadyumu olan CAMP NOU. Müzedeki orijinal kupalar ve sporcu ödülleri ile resim çekindikten sonra soyunma odaları ve stat çıkış tünelinden geçerek dünyanın 2 inci büyük stadının içine girdik. Ardından dünyanın en büyük, pazarlama harikası Barça Store’da turumuzu tamamladık.

Turumuza Avrupa’nın tek, dünyanın 7 nci NBA Cafe’si ile devam ettik. Öğle yemeğimizi yerken aynı zamanda basketbol müzesini izleme fırsatı bulduk.

Serbest zaman öncesi son aktivitemiz Avrupa’nın tek NBA Store’u ve Foot Locker Hoop.

Günün sonunda ise grup maçında İtalya’nın BELLARİA BASKET takımı ile oynayan takımımız çok yorgun olmasına rağmen Muhtemel Final maçındaki rakibine karşı kazanarak Play Off öncesi moral depoladı.

Turnuvanın 5 nci gününde yoğun sakatlık ve yorgunluk nedeni ile bazı sporcularımızı final maçını düşünerek dinlendirme fırsatı bulduk. İtalya’nın FERRARA takımı ile oynayarak maçı kaybetse de günün geri kalanını plajda dinlenerek geçirdik.

 

Finalin adı; Beylerbeyi Basketbol – Bellaria Basket

Yoğun geçen bir turnuva’da en önemli günde Ay Yıldızlı Bayrağımızı temsil edebilmenin gururunu yaşadık.

Yaş grubu finali iki ülkenin milli marşları seremonisi ardından başladı. Oldukça sert geçen maçta iki ülke takımınında kupayı ne kadar istediği belliydi. İki uzatmaya giden ve farklı kategorilerde katılan Basketbolun Yıldızları SK ve Starların Doğuşu SK takım sporcularınında tribünde büyük destek verdiği maçı iki faul atışından yararlanamayarak kaybetsekte müthiş bir tecrübe edindik.

Kapanış Seremonisinde ödüllerini alan sporcularımız için gece serbest zaman olarak ödüllendi.

Beylerbeyi Basketbol takımı turnuva sonunda evine Maltepe Küçükyalı Kadir Has Anadolu Lisesi Basketbol Salonuna geri döndü.

 


TURNUVADA TAKIMLARIMIZ

YİĞİT ÖMER BOZBAY
6.07.2001
DENİZ YEŞİL
21.11.2001
TOLGA TOPRAKOĞLU
21.02.2001
ALAZ KURT
12.05.2001
CANBERK GÜLGÜN
21.01.2001
URAL TURAN
5.12.1999
KEMAL KERİM GÜNEŞ
29.08.1998
MERT ÜSTÜN

 


KAMP PROGRAMI

 


BARCELONA 2016 KAMP FOTOĞRAFLARI


İstek ve önerilerinizi Beylerbeyi Basketbol Whatsapp hattımızdan hızla cevaplıyoruz.

beylerbeyibasketbol facebookbeylerbeyi basketbol instagrambeylerbeyi basketbol twitterbeylerbeyi basketbol googlebeylerbeyi basketbol whatsapp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir