28 Şubat 2024

2021-2022 İGL U16 Şampiyonu Beylerbeyi Basketbol

İstanbul Gelişim Ligi Finalinde iki maçınıda müthiş bir basketbol ile kazanan takımımız Şampiyonluğa ulaştı.

Pandemi döneminde sık sık kapatılan salonumuz, pandemi döneminin açtığı yaralar, sporcularımızın basketbola 2 yıl sonra dönüşü… Akademi gruplarımızdaki sporcuların neredeyse %90 ının basketbol’a geri dönmemesi. LGS dönemi gelen 3 jenerasyonun tamamen kaybolması…

Sezonu Seri B lig finali hedefi ile Eylül ayında açan takımımız, özellikle okul salonlarından çıkarılma safhasında 4 ay kısıtlı çalışma imkanı ile kritik maçlarında yara almıştı. Kaybedilen iki maçın ardından klasman grubuna kalan takımımızda antrenman düzeninin oturtulamaması ve klasman grubuna kalmak motivasyonu düşürse de yeni hedefler ile sporcularımızın yeteneklerini eski seviyelerine çıkarmak adına tüm ekip ile başarılı bir çalışma gerçekleştirdik.

Özellikle son 1 ayda “şampiyonluk yolu” olarak adlandırdığımız ve her maça özel çalıştığımız bir dönem geçirdik. Analiz, bireysel editler, maç hakemlerimizin yönetim şekillerine göre hazırlık hatta oynayacağımız salon kriterlerini dahi hesaba katarak hiçbir maçı şansa bırakmadan çalıştık.

Sezonu şampiyonluk ile tamamlayan takımımızı ve tüm antrenörlerimizi tebrik ederiz, finalde gösterdikleri mücadeleden dolayı Ataşehir Yıldızları ve Üsküdar Basketbol kulüplerini de tebrik eder, önümüzdeki sezonlarda başarılar dileriz.


 


beylerbeyibasketbol facebookbeylerbeyi basketbol instagrambeylerbeyi basketbol twitterbeylerbeyi basketbol googlebeylerbeyi basketbol whatsapp 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir