3 Ekim 2022

KOBE BRYANT İSTANBUL’DA BEYLERBEYİ BASKETBOL İLE ANTRENMAN YAPTI

Türk Hava Yolları’nın marka yüzü Kobe Bryant sponsorluk sözleşmesini iki yıl daha uzatmak için geldiği İstanbul’da Beylerbeyi Basketbol sporcuları ile antrenman yaptı.

Kobe Bryant, Caddebostan’da Nike ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen basketbol sahalarının açılışını gerçekleştirdi.

Kobe Bryant, İstanbul’u çok beğendiğini belirterek, ”Bana tarif edildiğinden daha güzel bir şehir buldum. Çocuklar için, geleceğin yıldızları için basketbol sahaları çok önemli. Burada önemli yıldızlar yetişmesini ve onların basketbola kazandırılmasını umuyorum. Ben basketbolu çok seviyorum, buradaki tutkuyu gördükçe çok mutlu oldum. Basketbolu benim kadar seven insanları görünce çok mutlu oldum” diye konuştu.

Bir basın mensubunun kendisini transfer etmek isteyen Beşiktaş’ın teklifini düşünüp, düşünmediğine ilişkin sorusunu, Bryant, ”Hala düşünmeye devam ediyorum. Buradaki atmosfer o kadar tatlı ki hala düşünmeye devam ediyorum” şeklinde cevaplandırdı.

NBA’de forma giyen Türk oyuncular Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur’u beğendiğini anlatan Kobe Bryant, ”İkisi de çok klas oyuncular” ifadesini kullandı.

Kobe Bryant, bir süre sohbet ettiği Beylerbeyi basketbol oyuncuları ile antrenman yaptı.

Beylerbeyi Basketbol sporcularından gelen soruları da yanıtlayan Kobe Bryant, yaptığı her işte başarılı olmaya çalıştığını anlatarak ”Ben her şeyde en iyi olmaya çalışıyorum. Ne olursa en iyi şekilde yapmak istiyorum. Hiçbir şeyde daha sonra keşke demek istemiyorum. Bunun için her şeyimi ortaya koymaya çalışıyorum. Size tavsiyem eğer her şeyinizi vermeyecekseniz, o işi hiç yapmayın daha iyi. Bu zaman kaybından başka bir şey olmaz” diye konuştu.

Bryant, takım liderliğiyle ilgili bir soruya ise ”Önce arkadaşlarınızı daha sonra kendinizi düşünmelisiniz ” cevabını verdi.

Bu arada, açılışta 3 kez üç sayılık basket atışı deneyen ve başarılı olmayan yıldız oyuncu, daha sonra smaç ile topu çembere soktu.

Basketbolseverlerin yoğun ilgi gösterdiği ABD’li oyuncu, daha sonra alkışlar arasında basketbol sahalarından ayrıldı.

Ulusal basında çıkan bazı haber linkleri için aşağıdaki kanal isimlerine tıklayınız.

TRT: Kobe Bryant İstanbulda
TRT Spor : Ölümünün ardından Kobe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.