28 Şubat 2024

Yeni Yazı Dizimiz İnstagram’da başladı; ÇOCUK HAYATLAR

Pandemi döneminde yenilenme dönemine girilirken spor yapan çocuk ve gençler için doğru bilinen yanlışları anlatabilmek adına yeni bir yazı dizisine başlıyoruz.

Beylerbeyi Basketbol İnstagram hesabının hikaye bölümünden yayınlanacak olan yazı dizisi ilginç konu başlıkları ile karşınızda olacak.

Peki, Sporcu çocukların beslenmesi spor yapmayan çocuklardan farklı mı olmalı?

Evet, farklı olmalıdır. Antrenman düzeyinde spor yapan çocukların beslenmesi yaptığı spora, antrenman sayısına, yoğunluğuna ve harcadığı enerjiye göre değişmektedir.

Yapılan sporun branşına göre olması gereken ideal ağırlığın korunması yönünden çocuğun günlük alması gereken kalori dengesi de sağlanmalıdır. Çünkü hem çocuğun gelişimi devam etmeli hem de spor performansı da arttırılmadır. Yeterli ve dengeli beslenemeyen bir sporcu çocuk fiziksel ve ruhsal olarak yetersizlikler yaşayabilir. Spor sonrası enerjisini yenileyemeyen bir çocuğun antrenman dayanıklılığıyla birlikte okul başarısı düşecektir. Aynı zamanda gelişimi de yavaşlayacaktır.

 

ÇOCUK VE GENÇ SPORCU BESLENMESİ

Pazartesi günleri Emre Tural tarafından

SPORUN ÇOCUK VE GENÇLERDE GELİŞİMİ VE ETKİSİ

Çarşamba günleri Alperen Zorbacı tarafından

BASKETBOL BİLGİLERİ

Cuma günleri Mert Eciroğulları tarafından

 


İstek ve önerilerinizi Beylerbeyi Basketbol Whatsapp hattımızdan hızla cevaplıyoruz.

beylerbeyibasketbol facebookbeylerbeyi basketbol instagrambeylerbeyi basketbol twitterbeylerbeyi basketbol googlebeylerbeyi basketbol whatsapp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir