24 Mart 2023

TBF U16 Seri C / U16 A – Kızıltoprak

Beylerbeyi Spor Kulübü U16 A Erkek Basketbol takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu İstanbul Seri C Ligi M Grubu dördüncü ve son maçında Kızıltoprak Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Yakacık İTO Spor Salonu’ndaki mücadeleden takımımız galip olarak ayrıldı ve grupta 4’te 4 yaparak namağlup lider olarak final grubuna katılmaya hak kazandı.

Hava atışı ile birlikte rakibimizim yaptığı tam saha baskılarda yeterince iyi kararlar vermeyerek basit top kayıpları ve az sayıda hücum sayısı ile maça başladık. Rakibimiz bu top kayıplarını iyi değerlendirdi ve maçın ilk 5 dakikasında 10 sayılık farkı yakaladı. Periyot ortasında alınan mola dönüşünde daha derli toplu bir oyun sergileyen takımımız üst üste sayılar bulmaya başlasada ilk periyotu 22-17 geride kapattı.

İkinci periyot ile birlikte savunmadaki baskısını arttıran takımımız istediği oyunu tamamen sahaya yansıtmaya başladı ve rakibimize yaptırdığımız yanlış tercihler sonucunda bulduğumuz fast break sayıları ile deve arasına 46-34 önde girmeyi başardık.

Tüm planlarımız 3. periyot ile birlikte farkı açarak galibiyeti garantilemek olsa da, yine periyota kötü bir başlangıç yaparak rakibimizin 9-0’lık serisine izin vermiş olduk. Havayı tamamen kendi lehine çeviren rakibimiz 3. periyot ortasında tekrar öne geçmeyi başardı. 3. periyotun son 4 dakikasını müthiş bir tempo ile oynayan takımımız son periyota önde giren taraf oldu.

4. ve son periyot ile birlikte momentumu iyice eline alan takımımız farkı 18 sayıya kadar çıkardı ve bu farkı maç sonuna kadar koruyarak sahadan 74-62 galibiyet ile ayrıldı.

Sene başından beri müthiş bir özveri ve disiplin ile çalışan takımımız, ilk hedefi olan grup liderliğini namağlup bir şekilde başardı. Takımımıza Final Grup’larında başarılar dileriz.


İstek ve önerilerinizi Beylerbeyi Basketbol Whatsapp hattımızdan hızla cevaplıyoruz.

beylerbeyibasketbol facebookbeylerbeyi basketbol instagrambeylerbeyi basketbol twitterbeylerbeyi basketbol googlebeylerbeyi basketbol whatsapp 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir