24 Temmuz 2024

TBF U18 Seri B / Beylerbeyi – Daçka Şerifali

Beylerbeyi Spor Kulübü U18 Erkek Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu İstanbul Seri B Ligi E Grubu ilk maçında Daçka Şerifali Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Kurtköy Spor Salonu’ndaki mücadeleden takımımız galip ayrıldı.

Antrenmanlarına tam takım olarak Eylül ayı ile beraber başlayan takımımız, geçirdiği 20 günlük süreçte detaylı çalışmalar yapma fırsatı bulamadı. Takımımızın Üniversite’ye hazırlık senesinde olması en büyük handikaplarımızdan birisi. Fakat yıllardır kulüp içerisinde bulunan ve aidiyet duygusunu bilen, birbirini tanıyan sporculardan kurulu olması ise büyük bir avantaj.

2023-2024 sezonunun ilk maçına çıkan takımımız ilk periyotta istediklerini sahaya yansıtamadı. Maçın başında yapılan erken ve isabetsiz atışlar, rakibe bolca fastbreak şansı verdi ve ivme kazandırdı. 15 sayı kadar geriye düşen takımımız ikinci periyot biraz daha hareketlense de devre arasına 11 sayı geride girerek istediği sonucu elde edemedi.

Soyunma odasında yapılan konuşmalar sonucu ikinci yarı için sahaya daha motive dönen takımımız geçen sezon olduğu gibi yine çok tempolu ve iyi bir müdafaa ile oyunun temposunu arttırdı ve ritmi ele geçirdi. Savunmada üst üste çalınan toplar ile hızlı hücumları bitiren takımımız 3. periyot sonunda öne geçmeyi başardı.

4. periyot ile birlikte üst üste bulunan dış atışlar sonucunda farkı açmaya başlayan takımımız ikinci yarı gösterdiği performans sonucunda sahadan galip olarak ayrılmayı başardı ve grup maçlarına 1/1 yaparak başlamış oldu.

Rakibimizi güzel ve centilmence oyunundan dolayı tebrik eder, kalan maçlarında başarılar dileriz.

İstek ve önerilerinizi Beylerbeyi Basketbol Whatsapp hattımızdan hızla cevaplıyoruz.

beylerbeyibasketbol facebookbeylerbeyi basketbol instagrambeylerbeyi basketbol twitterbeylerbeyi basketbol googlebeylerbeyi basketbol whatsapp 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir